15 49.0138 8.38624 http://orevle.pl arrow 0 arrow 0 Your e-mail has been sent! A problem has occured. Please try again. NEW HOT SALE cookie-true 800

10 zasad jak stosować maski do włosów

10 zasad jak stosować maski do włosów

Bardzo wiele z nas boryka się z problemem zniszczonych włosów.

Szczególnie wtedy gdy regularnie farbujemy, rozjaśniamy włosy lub regularnie używamy prostownicy. Z przerażaniem obserwujemy jak włosy matowieją, stają się bardziej łamliwe a ich kolor blaknie z dnia na dzień coraz bardziej.

Tu z pomocą przychodzą specjalistyczne maski do włosów.

Są to jedne z najskuteczniejszych produktów do regeneracji włosów. Dlaczego jednak nie zawsze udaje nam się uzyskać efekt opisywany na opakowaniu? Czasem czujemy, że nasze włosy są zbyt obciążane, czasem, że efekt wygładzenia nie jest widoczny. Najczęściej dzieje się tak gdy nieumiejętnie stosujemy dany produkt. Aby nasze włosy mogły cieszyć się odżywczymi właściwości maski do włosów najlepiej stosować się do tych kilku zasad.

1) Analiza włosa pod kątem potrzeb naszych włosów.
Jest to jeden z najważniejszych czynników. Inna maska będzie dobra dla grubych, ciężkich włosów a inna do włosów cienkich i podatnych na odkształcenia oraz łamanie.

2) Maskę nakładamy po umyciu włosów szamponem, który otworzy łuskę włosa pozwalająca wniknąć składnikom aktywnym do wnętrza włosów. Najlepiej by był to szampon o odczynie zasadowym.

3) Maskę nakładamy na wilgotne ale nie bardzo mokre włosy. Tak aby maska ładnie rozsmarowała się na włosach, a nie ściekała wraz z wodą.

4) Maskę nakładamy w odległości kilku centymetrów od nasady. Ważne by nie nakładać maski bezpośrednio na skórę lub zaraz przy skórze. Dzięki temu włosy nie będą nadmiernie obciążone.

5) Maskę wmasowujemy we włosy tak by produkt został lepiej rozprowadzony. Dzięki temu użycie maski będzie bardziej wydajne.

6) W przypadku stosowania maski w warunkach domowych nie kładziemy jej na całą noc.
 Najlepiej trzymać się czasu stosowania zawartego na opakowaniu. Różne składniki aktywne przetrzymane na włosach zbyt długo mogą powodować zamiast regeneracji nadmierne obciążenie. Jeśli chcemy wzmocnić działanie maski możemy nałożyć na włosy foliowy czepek.

7) Po nałożeniu maski warto rozczesać włosy grzebieniem z grubymi zębami aby dokładnie rozprowadzić maskę na włosach.

8) Spłukujemy maskę z włosów lenią a nie gorącą wodą. Im chłodniejsza woda tym lepiej domknie nam włosy po całym zabiegu. Dzięki temu składniki aktywne zamkną się wewnątrz włosa a sam włos będzie bardziej wygładzony.

9) Wycierając włosy unikamy mocnego tarcia ręcznikiem. Staramy się wycisnąć wodę z włosów i delikatnie osuszać je ręcznikiem.

10) Aby efekt był stabilny i długotrwały stosujemy maskę regularnie. Najlepsze efekty zawsze uzyskamy stosując maskę 2 razy w tygodniu. Jeśli mamy mało czasu pamiętajmy by używać maski przynajmniej raz w tygodniu.

KTEGORIA Domowa pielęgnacja włosów
BUY FOR ME

E-mail Preview

Would you please buy this awesome piece for me dear? :)

SHOP NOW

Design Options

E-mail Settings

X